Loading......
  • STA Level 2 Award in Aquatic Teaching Baby and Pre-School (QCF)
  • STA Level 2 Award in Safety Award for Teachers (QCF)
  • World Wide Swim School - The Professional Development Academy (The philosophies and teaching practices of Laurie Lawrence)
  • Aqua Sensory

 

STA HAKKINDA
1932 de kurulmuştur. STA (Swimming Teachers Association) uluslararası kabul edilmiş, İngiltere’nin tek, su sporları, havuz tesisi yeterliliği, can kurtarma ve yüzme eğitmenliği konularında eğitim veren kuruluşudur.    

İLSP ( İnternational learn to swim program) STA nin sertifikalarını kabul etmekte ve desteklemektedir.


WORLD WIDE SWIM SCHOOL  /  LAURIE LAWRENCE HAKKINDA

Laurie’nin yüzme öğretme tekniği, 50 yıllık başarılı yüzme eğitmenliği deneyimine dayanır. 1966 yılında Avustralya’da kurduğu yüzme okulundaki uzmanlığı sadece bebek / çocuk yüzme eğitimi değildir. Aynı zamanda, asiste ettiği yüzücülerinden olimpik seviyede 10 altın, 11 gümüş ve 12 bronz madalya ile yüzme teknikleri ile ilgili başarısını ortaya koymuştur. Pekçok dünya ve olimpiyat şampiyonu yetiştirmiştir. Bebek yüzme eğitimi macerası, 1975 yılında ilk çocuğu dünyaya geldiğinde başladı. 3 çocuğu sayesinde bugün dünya çapında kabul gören eğitim tekniklerinin temellerini attı ve  yıllar içinde geliştirdi.Laurie Lawrence Avustralya’nın su güvenliği gurusu olarak bilinir ve eğitim programındaki metodlar  ASCTA / Swim AustraliaAUSTSWIM and ASSA tarafından kabul görmüş teknikler içerir.


AQUA SENSORY HAKKINDA

Aqua Sensory’nin kurucusu Jo Wilson, İngiltere Yüzme Federasyonu STA (Swimming Teachers Association) üyelerindendir. 2012 yılında katıldığı, ebeveynler için olan bir workshop sonrasında Aqua Sensory yolculuğuna başladı. Çocukların sakinleşmesine yardım eden, dengeyi destekleyen ve beyin gelişimini hızlandıran bir seri hareketler grubu öğrendi. Bu eğitim, duyusal aktivitelerin çocuk gelişimindeki pozitif etkilerini görmesini sağladı. Suyun, doğasında var olan çeşitli duyularla etkileşim özelliğinden faydalanarak, duyusal oyunları onlar için en mükemmel ortam olan suya taşıdı ve havuz aktiviteleri ile birleştirdi.

Bu konudaki araştırmaları ve deneyimleri yanında, klinik psikolog, konuşma ve dil terapisti, yoga ve masaj uzmanları, refleksoloji uzmanları, ritmik hareket ve beyin jimnastiği uzmanları, müzik terafpisti gibi alanında lider isimler ile yürüttüğü çalışmalar ile bir program hazırladı ve geliştirdi.

(Majbritt Mork Pederson, Sensory Integration Therapist / Amanda Henry, Reflexologist PRM FHT / Dr Mirrander Horvath, Clinical Psychologist CPsychol, AFBPsS / Libby Harris, Teacher, BSc (Hons), PGCE, MAELT, AMBDA / Liz Wright, BA (Hons) BSc Psychology , MA Early Years Education, Brain Gym Instructor / Corrine Urry, PGCE, BACP Therapist with training in Play Therapy and CBT / Bhairavi Shah, Occupational Therapist /  Jody Scuffle, Music Therapist / Avril Upstone, BA BSc HCPC reg. Speech and Language Teacher)